FTK IMAGER ile Adli İmaj Görüntüleme

Fatih Berber

Fatih Berber

1982 Akçaabat doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1999 yılından beri bilişimle uğraşmaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Adli Bilişim Yüksek Lisans Programını bitirdim. Şu anda Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama Bölümünü okuyorum. Encase, FTK, Sistem ve Ağ Uzmanlığı, Windows® 7 Configuration (MCTS), Dijital Delillere İlk Müdahale ve İmaj Alma, Temel Adli Bilişim, Mobil Cihaz İnceleme ile ilgili sertifikalarım vardır. Edinmiş olduğum tecrübelerimi sizlere buradan paylaşmaya devam edeceğim.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

16 Cevaplar

 1. duran dedi ki:

  Güzel çalışma, herkes tarafından rahatça anlaşılacak düzeyde yazmış sınız. Başarılar

 2. Efo dedi ki:

  Bilgi güçtür..teşekkür ederim..çok faydalı bilgiler..

 3. Fatih K. dedi ki:

  Fatih bey imaj acılırsa delil özelliği kaybolur deniliyor. Doğrumudur? Ozellik degişir yada kaybolurmu acaba? İmajın kopyası alınıp o kopya uzerinden goruntulemeye calıssak olmazmı?

 4. SADIK dedi ki:

  Cep telefonu imagerlarının açılması farklı mı oluyor? Bi çok fotoğraf müzik doğrudan gözüküyor. Diğer imager olan dosyaları açmak istiyorum. Programı kurdum. Sizin tarife göre programa ımage dosyasını ekledim. Fakat alt tarafında harfli rakamlı kodlar çıktı başka bişey çıkmadı. yardımcı olurmusunuz?

 5. Fethi dedi ki:

  Fatih Bey öncelikle İyi çalışmalar diliyorum Çok güzel bir yazı paylaşmışsınız Raw biçimli HDD yi açmak için ne yapabilirim Yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. Mithat dedi ki:

  Güzel ve kapsamlı aynı zamanda anlaşılır bir çalışma olmuş.. İyi çalışmalar diliyorum..Bir konu hakkında bilginize ihtiyacım vardır geri dönüş yaparsanız sevinirim..

 7. Erkan YEŞERSİN dedi ki:

  Merhaba,

  Elimde TD2u programı ile (ver:1.2.0) sıkıştırılmış bir hardisk yedeği var. Bunu açmam gerekiyor. Önerdiğiniz AccessData_FTK_Imager_3.4.3_x64 ile bunu açmaya çalıştım ancak [root] dizini altında yedeğin açılmamış kendi halini görüyorum. HEX kodları alt ekranda görünüyor. Hardisk exFat olarak biçimlendirilmiş. Acaba o yüzden mi ben image içeriğini göremiyorum ?

  Konuyla ilgili tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir