Oksijen Forensic® Viewer Hakkında

Fatih Berber

1982 Akçaabat doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım. 1999 yılından beri bilişimle uğraşmaktayım. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunuyum. Gazi Üniversitesi Bilişim Enstitüsü Adli Bilişim Yüksek Lisans Programını bitirdim. Şu anda Anadolu Üniversitesi Web Tasarımı ve Kodlama Bölümünü okuyorum. Encase, FTK, Sistem ve Ağ Uzmanlığı, Windows® 7 Configuration (MCTS), Dijital Delillere İlk Müdahale ve İmaj Alma, Temel Adli Bilişim, Mobil Cihaz İnceleme ile ilgili sertifikalarım vardır. Edinmiş olduğum tecrübelerimi sizlere buradan paylaşmaya devam edeceğim.

You may also like...

2 Responses

 1. Recep dedi ki:

  Merhaba ustadım. Yazılarınızı okuyorum . Çok teşekkürler. Size bir sorum olacak. Xry yada xrycase uzantılı bir mobil cihaz var. Ne ile açabilirim bunu acaba ?

  • Fatih Berber dedi ki:

   Sayın Recep Bey;

   XRY Forensic yazılımı MSAB firmasının mobil inceleme yazılımı olup kolluk kuvvetleri tarafından kullanılan lisanslı bir yazılımdır. Kolluk tarafından imajı alınan telefonun çözümlenmiş halini savcılığa iletmekte olup oradan telefonun cd ortamında alabilirsiniz.

   Ayrıca program hakkında ayrıntılı bilgiye https://www.msab.com/products/xry/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.